Samet Akaydın

Samet Akaydın

Samet Akaydın’da Mutlu Son

Fenerbahçe uzun bir süredir görüşme halinde olduğu Samet Akaydın’ı transfer etti. Samet Akaydın’da mutlu son ile birlikte taraftar da defans hattında yaşanan sorunun çözüleceğine inanıyor. Galatasaray maçında alınan 3-0 lık yenilgi ve defansın son derece etkisiz oluşu defans hattına transfer yapılmasını zorunlu hale getirmişti. Taraftarların defansta yer alan oyuncuların performans sorunundan ve Szalai’nin geçen yılki performansının çok uzağında olmasından dolayı eleştirilerde bulundu. Defans ve kaleci uyumunun da olmaması kalede çok kolay gol bulunmasına yol açıyor. Yerli bir stoperle bu sorunu çözmek isteyen Fenerbahçe bu doğrultuda Samet Akaydın ile anlaştı. Adana Demirspor’da çok başarılı bir sezon geçirerek dört büyüklerin dikkatini çeken Samet Akaydın Fenerbahçe forması ile birlikte kupalar almak istiyor. Joybet tv ile Fenerbahçe maçları karşınızda.

Yapılan transferden taraftarlar son derece mutlu. Eski günlerde olduğu gibi defansta agresif ve sert bir oyuncu görmek isteyen taraftar ve yönetim bu doğrultuda karar verdi. Formanın hakkını verecek ve ruhunu yansıtacak bir isim ararken Samet Akaydın üzerinde karara bağlayan yönetim hızlı bir şekilde transferi sonlandırdı. Fenerbahçe cephesinde transferlerin devam etmesi bekleniyor. Osayi’nin yerine de bir transfer yapılması planlanırken forvet hattı için ise Haji Wright gündemin başında yer alıyor. Olmadığı takdirde boşta olan Aboubakar da değerlendirmeye alınacak.

Samet Akaydın Takımla Çalışmalara Başladı

Takımla birlikte çalışmalara başlayan Samet Akaydın sıradaki Gaziantepspor maçında görev alması bekleniyor. Erol Bulut yönetimindeki Gaziantepspor karşısında son derece zorlu bir deplasmana çıkacak olan Fenerbahçe’nin lider Galatasaray ile arasında 4 puanlık fark bulunuyor. Puan kaybetmeye tahammülü olmayan Fenerbahçe’de Samet Akaydın takımla çalışmalara başladı ve ilk 11’de forma şansı bekleyecek. Çubuklunun hakkını vermek için geldiğini belirten Trabzonlu oyuncu, Trabzonspor camiası hakkında yaptığı açıklamalarla da gündeme gelmişti. Geçmişte Fenerbahçe kadrosunda çok fazla Trabzonlu oyuncu oynatan Fenerbahçe, yorumcuların bu konuda dikkatini çekiyor. Yorumcuların büyük bir bölümü geçmişte Trabzonlu oyunculardan büyük verim alındığını ve Samet Akaydın da verim alınacağını beklediklerini ilettiler.

Fenerbahçe’de fırsat kaleci transferi de gündemde. Tecrübeli ve kariyerli bir kalecinin uygun maliyetlerle takıma kazandırılması mümkün olursa transfer hemen gerçekleşecek ve Altay yedeğe çekilecek. Ligin başından beri taraftarın eleştirileri ile karşı karşıya kalan ve Jorge Jesus tarafından korunan kaleci, son maçlardaki performansı ile birlikte teknik heyetin de canını sıktı. Başarılı bir kurtarış yapmaktan uzak olan kaleci, Galatasaray maçında çaprazdan yediği gollerle ilgili çok fazla eleştirildi. Özellikle Oliviera’nın attığı ilk golde hatalı olduğu düşünülen Altay Bayındır, yeni sözleşmede indirime gitmediği takdirde yönetim tarafından takımda tutulmayabilir.

Fenerbahçe’de Yeni Hedef Forvet

Fenerbahçe’de yeni hedef forvet. İlk sırada ise Antalyaspor’dan Haji Wright bulunuyor. ABD’li oyuncu, gelen çok sayıda teklifi kulübü ile birlikte değerlendiriyor. Galatasaray’dan ve Crystal Palace’dan teklif alan tecrübeli oyuncu, Fenerbahçe’nin teklifine daha sıcak baktığı düşünülüyor. Özellikle oynayacağı bir yere gitmek isteyen ancak maddi şartları da zorlamak isteyen oyuncu ve kulüp bu konuda en yüksek bonservis teklifini bekliyor. Fenerbahçe’de Ali Koç taraftarı mutlu etmek ve Galatasaray karşısında kaybedilen psikolojik üstünlüğü geri kazanmak için çok sayıda transfer yapması bekleniyor.

Fenerbahçe taraftarı kariyerli oyuncu istiyor. Düşük maliyetli çok sayıda oyuncu almak yerine yüksek maliyetli ama kariyerli oyuncu alınmasını talep eden Fenerbahçeli taraftarlar ise yıllardır şampiyonluğa özlem duyuyor. Şampiyonluğun stres yapmayan ve teknik ayaklardan geleceğine inanan Fenerbahçe taraftarı, yıl içi yapılacak transferler ile birlikte takıma ayak uyduramayan oyunculardan kurtulmak istiyor.

Spor