Kai, Dünyanın İlk Tek Kullanımlık ‘Kağıt’ Tıraş Bıçağını Geliştirdi

Kai, Dünyanın İlk Tek Kullanımlık ‘Kağıt’ Tıraş Bıçağını Geliştirdi

Doğada kaybolmayan atıkların giderek artması sonucunda çevre kirliliği yüksek oranda artış göstermeye başlamıştı. Plastik, doğayı ve çevreyi en fazla kirleten malzeme olarak biliniyor. Japon bıçak üreticisi Kai yaptığı inovatif bir çalışmayla geleneksel tıraş bıçaklarına nazaran %98 oranında daha az plastikle muazzam bir girişimde bulundu.

Süt kutuları ve dayanıklı kağıt çatal, kaşık ve bıçak teknolojisi incelenerek suya dayanıklı malzemeyle tıraş bıçağı geliştirildi. Jilet bölümünde %2’lik plastik kullanımı olan ve 3 bıçaklı üretilen tıraş bıçağının gövde bölümü tamamen dayanıklı kağıttan yapılıyor.

Kolay montaj, dayanıklı kağıt sap ve kolay taşınma imkanı

Kai, Kağıt Tıraş Bıçağı
Tıraş bıçağının sap bölümünü tamamen dayanıklı kağıt materyalden yapan Kai, 40 derece sıcak suyun altında bile bozulma olmayacağını belirtiliyor. Montaj öncesinde 131,5 x 59,7 x 3,1 mm (uzunluk x genişlik x kalınlık) ölçülerinde bulunan tıraş bıçağı montaj sonrasında, 96 ​​x 41,6 x 17 mm boyutlarına ulaşıyor. Seyahat ve günlük taşımaya oldukça uygun olan tıraş bıçağı sadece 4 gram ağırlığında.

Okyanus mavisi, botanik kırmızı, yeşim yeşili, güneşli sarı ve kum beji renkleriyle satışa sunulacak tıraş bıçağının 5 renkli setinin fiyatı 10,30 dolar olacak. 1 Nisan’dan itibaren Japonya’da satışa sunulacak ürünün sık seyahat edenler için tercih nedeni olacağı belirtiliyor.

Sizler Kai’nin bu girişimi konusunda ne düşünüyorsunuz? Bizlerle yorumlar bölümünde paylaşın.

Kaynak: kendisihaber.com

Teknoloji