İnternet Üzerinden Resim Yükleme Sayfaları

İnternet Üzerinden Resim Yükleme Sayfaları

İnternet üzerinde bulunan bazı resim yükleme sayfaları vardır. Bu sayfalar ise aynı sosyal medya sayfaları gibi resim yükleme işlemi yapılan sayfalardır. Bireylerin çekmiş oldukları her türlü ya da her çeşit fotoğrafın, tercih edilen sayfaya yüklenmesi oldukça mümkündür. Resim yükleme siteleri, çekilen resimlerin güvenli bir şekilde internet üzerinde barınması ya da bulunmasına yardımcı olur. Resim yükleme işlemi bir bilgisayara takılan diske de gerçekleştirilebilir. Fakat bu disklerin bozulup, arızalanması sonucunda yüklenen bütün resimler kaybolur. Bu sonuca varılmaması adına resim yükleme siteler, resimleri sayfalarında ömür boyu ya da belli bir süre saklar. Bu saklama süresinin ise uzun ya da kısa olması, kullanıcıya bağlı olan bir işlemdir. Kullanıcının bir hesabı varken oldukça uzun süre, ömür boyu fotoğraflar saklanırken, kayıtlı olmayan hesaplar sadece belirli bir süre sistemde kayıtlı kalır.

Resim Yükleme Sitelerinin Sosyal Medyadan Farkı Nedir?

Resim yükleme sitelerinin sosyal medyadan çok fazla bir farkı yoktur. Resim yükleme sitelerinde de hesap oluşturulması, resim yüklenmesi, resimlerin kaç tık aldığına bakılması mümkündür. Fakat tek farkı resimlerin hiçbir zaman silinmeyeceğinin garantili olmasıdır. Sisteme kayıtlı olan bireyler, kendi yükledikleri resimleri silmedikleri sürece istedikleri kadar resimlerini saklayabilirler. Bunun yanı sıra resim yükle butonu ile gerçekleştirilen resim yükleme işlemi sonucunda bu sayfalar bir nevi bir cihazdan diğer bir cihaza aktarım aracı olarak da kullanılabilir.

Resim Yükleme Siteleri Güvenilir Midir?

Resim yükleme siteleri güvenilir sitelerdir. Bazı sayfalar işlemi ücretsiz gerçekleştirirken bazı sayfalar ise aylık ya da yıllık ücret talep ederler. Fakat resim yükleme sayfalarında ücretsiz resim yükle ya da resim yükle butonun basılıp, sayfaya aktarıldığı andan güvenilirliği tamdır. Resim yükleme sayfalarında hesap oluşturmuş olan bireyler, hesaplarını herkese açık ya da gizli tutabilirler. Gizli tuttuklarında sadece kendileri görebilirken, herkese açık konumunda ise sayfaya giren herkes fotoğrafa ulaşım sağlayabilir. Bu ayar ise bireyin kendi tercihine bağlıdır.  Sitede kayıtlı olan her hesabın bir şifresi vardır. Bu şifreler hiç kimse ile paylaşılmadığı sürece kişinin kendisinden başka kimse tarafından ulaşım sağlanamaz. Site içerisinde resimler ile oluşturulan albümler bulunabilir. Bu albümler ise, hesap şifrelemesi gibi şifrelenebilirler.

Teknoloji