Herkes Ağladı Federer Konuştu

Herkes Ağladı Federer Konuştu

Herkes Ağladı Federer Konuştu

20 Grand Slam şampiyonluğu ile dünya tarihinin en iyi tenisçileri arasında yer alan Roger Federer, Laver Cup’ta Jubilee’de yarıştı. Federer ve Nadal, Laver Cup’ta dünya takımları Jack Sock ve Francis Stiafo’ya karşı Avrupa takımını temsil ediyor.

41 yaşındaki efsanenin veda maçına seyirci büyük ilgi gösterirken, Novak Djokovic ve Andy Murray gibi süperstarlar Federer’i yalnız bırakmadı, Roger Federer Profesyonel tenis kariyerinin son maçı daha da heyecanlı geçti. Federer-Nadal (Avrupa takımı), Londra’daki O2 Arena’da 20.000’den fazla ziyaretçiyi 7-5 kazanmadan önce ilk seti kazandı. Team World (Tioafoe – Sock) ikinci sete mola ile başlasa da, “Fedal” üstünlüğü yeniden ele geçirdi ve eşitlik bozmaya bir set getirdi. Dünya Takımı eşitlik bozma maçını 7-2 kazandı ve maçı 1-1 berabere kaldı.

Laver Cup formatında, karar seti tie-break’te oynanır ve 10 puana ulaşan ilk takım oyunu ve maçı kazanır. Tiebreak’de sahne çok hareketliydi Avrupa takımı Federer liderliğinde 9-8 oynadı ancak değerlendirme yapmak imkansızdı. Team World eşitlik bozmada 11-9 gitti ve maçı 2-1 aldı ve toplam skoru 2-2’ye getirdi.

Federer, emekliliğini duyurmasından son noktaya kadar iyi bir ruh halinde görünüyordu, ancak oyundan sonra o kadar duygusaldı ki gözyaşlarını tutamadı. Takım arkadaşlarına sarılan ve kenara çekildikten sonra ağlamaya başlayan Federer, bir dakika bile durmadı. İsviçreli raket rakibi Rafael Nadal bu anlarda gözyaşlarına boğuldu. Deneme bonusu

Spor