Euroleague Başlıyor

Euroleague Başlıyor

EuroLeague Başlıyor!

6 Ekim 2022 gününde Euroleague tekrardan sezona merhaba diyecek! eEuroleague veya Euroleague Basketbol Tek Serisi, 1992’den beri Euroleague Basketball Company tarafından yürütülen bir Avrupa yerel profesyonel basketbol şampiyonasıdır. Yarışma, normal bir sezonun ardından şampiyonu belirlemek için son dört aşamadan oluşur. Euroleague’deki her takımın maçlarına ev sahipliği yapabilecekleri kendi iç sahaları vardır. Her takım bağımsız olarak yönetilse de, taraftarlar için rekabetçi oyunlar ve kaliteli eğlence sağlamak için aralarında birkaç bağlantı vardır.

Normal sezon maçları genellikle yaklaşık 18 gün sürer ve takım başına 48 oyundan oluşur. Takımlar her hafta iki gün dinlenirler ve ayrıca her hafta bir gün izin alabilirler, bu da onlara haftada toplam üç gün izin verir. Ayrıca takımlar ayda bir gün ve iki ayda bir gün izin alabilirler. Öte yandan, takımlar konfederasyonlar arası uluslararası yarışmalar sırasında dinlenme günleri de planlayabilirler. Dinlenmeye ek olarak, takımlar ayrıca haftada iki kez antrenman ve antrenman seanslarına katılmak zorundadır. Tüm oyuncular, bir oyunda oynamadan önce zorunlu tıbbi testlerden geçmeli ve ayrıca test periyotları sırasında anti-doping testlerine tabi tutulmalıdır.

NBA Maçlarından Çok Farklı!

Euroleague maçları birçok yönden NBA oyunlarından farklıdır. Birincisi, çoğu Euroleague kuralı sekiz sayfadan oluşuyor – veya NBA kurallarının sahip olduğu sayfa sayısının iki katından fazla. Son zamanlarda ek olarak, hakemler, artan oyun yoğunluğu nedeniyle bir NBA maçında bir Euroleague maçında olduğundan daha fazla faul çalıyor. Euroleague takımları için taraftar desteği, NBA takımları için dünya çapında sadece bir lige karşı birden fazla lig olduğundan, NBA takımlarına göre daha güçlü olma eğilimindedir. Üst üste 2 kez şampiyonluk duygusunu yaşamış son şampiyon Anadolu Efes yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor! Betting-union.com

Spor