Sigarayı Birakmak Isteyenler Için Elektronik Sigaranın Avantajları Nelerdir

Sigarayı Birakmak Isteyenler Için Elektronik Sigaranın Avantajları Nelerdir

Sigarayı Bırakmak İsteyenler İçin Elektronik Sigaranın Avantajları Nelerdir?

Normal sigarada bulunan yüzlerce kanserojen maddeler IQOS elektronik sigaranın içerisinde yoktur. Dumanı olmadığından dolayı dört bine yakın kimyasal maddeleri çevreye yaymaz. Çevremizdekilere zarar vermez ve çevre için zararsızdır. Diğer sigaraların izmaritlerinden dolayı çevre de ormanlarda ve daha birçok yerde yangın çıkıyor. Ama Juul Pod elektronik sigarada böyle bir şey mümkün değildir. Ve en önemli konu budur. Sigarayı bırakmak gerçek anlamda zordur. Son zamanlarda çıkan elektronik sigaralar, yüzde yetmiş oranında sigarayı bıraktırıyor.

Sigara Dumanı Yerine Buhar

Elektronik sigaralar diğer sigaraların aksine duman yerine buhar verir. İkisi arasındaki tek ortak nokta ise nikotindir. Ayrıca da IQOS elektronik sigaraların çıkardığı buhar içerisindeki likite göre hoş bir aromaya sahip olabilir. Fakat bunu normal sigara için söyleyemeyiz.

Juul Pod elektronik sigara, normal sigaradan çok daha uygun fiyata gelmektedir yani ekonomiktir. Ortalığa izmarit çöplerini de atamayacağınız için çevreniz her zaman temiz kalacaktır.
Elektronik sigaraları hem sağlığınıza hem de bütçenize katkıda bulunacaktır size iyi gelecektir. Çünkü normal sigaraya her gün para vermek zorundasınız ama e-sigarada böyle bir durum söz konusu değildir. Bir kere alındıktan sonra uzun vadeli olarak kullanabilirsiniz. 

Elektronik Sigara Daha Az Zararlı

Normal sigara ağızda acımsı bir tat bırakır. Midenin ekşimesine, dişlerin sararmasına sebep olur. Tütün dumanını içinize çektiğiniz zaman kalp ritminizde bir değişiklik olur ve beyniniz dopamin denen bir hormonun salgılanması için emir verir. Normal sigara dumanında yanmış kimyasal maddeler bulunur. Peki bu ne manaya gelir katran oluşmasına zemin hazırlar. Tütün dumanı, dişlerinizin çürümesine sebebiyet verir ve tat alma duyusunda bir azalma olur.

Juul Pod elektronik sigara da tütünde olduğu gibi yanma değil ısıtma söz konusudur. Bu özellik sağlıklı bir seçenek haline getiriyor. IQOS elektronik sigaralar tütünü yakmak yerine, aromalı likiti bir şekilde ısıtarak buhar haline getirir. Normal sigarada ise tütünü yakmak gerekir. Bu da 4000 fazla zehirli kimyasalı içimize çektiğimiz anlamına geliyor. Hem dudak kanserine hem de akciğer kanserine sebep oluyor. 

Genel Kültür