Pendik Diş Hastanesi Nerede?

Pendik Diş Hastanesi Nerede?

Ulusoy Pendik diş hastanesi olarak alanında uzman diş hekimlerimiz modern ve son teknoloji kliniğimiz ile ağız ve diş sağlığı alanında hizmet vermekteyiz. Her yaş grubuna uygun dizayn edilmiş kliniğimiz sayesinde sağlıklı gülüşleriniz olmasına yardımcı olmaktayız. Diş ve diş eti hastalıkları zamanında müdahale edilmediği zaman büyük sorunlara yol açabilmektedir.

 Diş ve diş eti hastalıkları tedavi edilmediği zaman ilerleyerek dişlerin tamamen kaybedilmesine neden olmaktadır. Ayrıca diş çürükleri zamanla etkisini artırarak kanser gibi başka büyük hastalıklara da neden olabilmektedir. Ulusoy Pendik diş hastanesi olarak diş ve diş eti rahatsızlıklarına zamanında ve uygun tedavi yöntemleri uygulamaktayız.

 Dişlerimizi Korumanın Yolları

 Ağız ve diş sağlığını korumak oldukça kolaydır. Diş ve diş etleri yediğimiz yemeklerden kullandığımız ilaçlardan kolay etkilenebilmektedir. Dişleri korumanın en kolay yolu ise düzenli olarak dişleri fırçalamaktan geçmektedir. Diş ve ağız bakımında kullanılan malzemelerin kalitesi ve çeşidi de önemlidir. Fırçalama sırasında düz hareketler ile değil de yuvarlak hareketler yaparak fırçalamak gerekmektedir.

 Diş sağlığı konusunda kullanılan bir diğer malzeme ise diş ipidir. Diş ipi sayesinde dişlerin arasında kalan zararlı maddelerin dişlerden arınması sağlanmaktadır. Ağız bakımı konusunda kullanılan bir diğer ürün ise ağız temizleme sıvılarıdır. Bu sıvılar sayesinde ağız içi boğaz temizliği sağlanmaktadır. Bir çok bulaşıcı hastalık solunum yolu ile bulaştığı için ağzın temizlenmesi ile virüslerden de kurtulmak mümkündür.

 Diş Hastalıkları Tedavisi

 Diş hastalıklarından en çok görülenleri diş eti rahatsızlıkları ve diş çürümesidir. Diş çürükleri oluşmaya başladıktan sonra ilaç veya başka bir tedavi ile yapılmamaktadır. Pendik diş hastanesi olarak diş hastalıklarında en uygun ekipmanlar ile en uygun tedavileri yapmaktayız. Diş çürüklerinde kullanılan en uygun tedavi kanal tedavisi ve dolgu tedavisidir.

 Kanal tedavisi sırasında diş içerisinde çürümeye müdahale ederek dişin temizlenmesi sağlanmaktadır. Kanal tedavisinde diş içerisindeki sinirler alındığı için ağrı olması engellemektedir. Kanal tedavisi sonrasında temizlenen yere dolgu yapılarak boşalan yer doldurulmaktadır. Sağlıklı bir hayat ve sağlıklı gülüşler için diş ve ağız bakımının aksatılmaması gerekmektedir. Pendik diş hastanesi olarak yıllık kontrolleriniz de sizlere yardımcı olmaktayız.

Sağlık