Mutluluk Çubuğu Nasıl Takılır

Mutluluk Çubuğu Nasıl Takılır

Penil protez yada halk arasındaki adı ile mutluluk çubuğu  sertleşme sorunu yaşayan erkek hastalarda kullanılan bir protez türüdür. Kaliteli bir cinsel yaşam sürmek isteyen sertleşme sorunu yaşayan hastalara doktor kontrolünden sonra ameliyathane ortamında uygulanan bir tedavi türüdür. Mutluluk çubuğu ameliyatları kısa süren ağrısız bir ameliyattır.

 Mutluluk çubuğu takılmadan önce hasta doktor kontrolünden geçirilerek uygulanacak olan protezin türü belirlenmektedir. Ameliyat sırasında genel anestezi uygulandığı için hastanın gerekli sağlık kontrolleri yapılarak ameliyat için hasta hazırlanmaktadır. Penil protez operasyonu kısa süren bir operasyon olup iyileşme süreci de oldukça kısa sürmektedir.

 Mutluluk Çubuğu Nasıl Takılır?

 Sertleşme sorunu yaşayan hastaların protez taktırmaya karar verdiklerinde aklına takılan en büyük soru mutluluk çubuğu nasıl takılır sorusu olmaktadır. Protez takılacak olan hastanın gerekli kontrolleri yapıldıktan sonra hasta ameliyata alınmaktadır. Genel anestezi yardımı ile tam olarak uyutulan hasta ameliyata alınmaktadır. Gerekli görülen durumlarda mutluluk çubuğu operasyonlarında hastaların sadece belden aşağısı da uyuşturulabilmektedir.

 Mutluluk çubuğu yada penil protez takılması sırasında penis üzerinde ön yada arka yüzeye ufak bir kesi yapılarak içeriye girilmektedir. Bazı operasyonlarda ise yumurta torbası ile penisin birleşim noktasından bu işlem yapılmaktadır.

 Penis içerisinde yer alan hazneler silikon malzemeden üretilen insan sağlığına bir zararı olmayan çubukların yani protezlerin yerleştirilmesi için hazırlanır. Penis içerisindeki yer alan bölümlere uygun protezlerin yerleştirilmesi ile operasyon sonlandırılır.

 Mutluluk Çubuğu Operasyonları Ne kadar Sürmektedir?

 Mutluluk çubuğu olarak bilinen protezler bükülebilir ve şişirilebilir protezler olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Penil protez ameliyatları genel olarak 1 saatten kısa bir süre içerisinde tamamlanmaktadır. Operasyonun süresi kullanılacak olan protezin çeşidine ve hastanın durumuna göre değişiklik göstermektedir.

 Sabit protez olarak bilinen bükülebilir penil protezlerin yerleştirilmesi süre olarak diğer protez çeşidine göre daha kısa sürmektedir. Bükülebilir protezler ameliyata başlandıktan sonra yarım saat kadar bir süre içerisinde tamamlanmaktadır. Şişirilebilir protezlerde ise bu süre yaklaşık olarak bir saati bulmaktadır.

 Ameliyat sonrasında hastalar genellikle bir yada iki gün içerisinde taburcu edilmektedir. Ameliyat sonrasında idrarını yapan ve tetkikleri normal olan hastalar taburcu edilmektedir. Mutluluk çubuğu operasyonu sonrasında hastalarda dışarıdan herhangi bir müdahale yada protez görülmemektedir. Protezler hastanın vücudunun içerisine normal bir organı gibi yerleştirilmektedir.

Sağlık